2024. június 5-én tartotta meg az AKI újonnan létrejött Innovációs és Digitalizációs Támogató Egysége (továbbiakban: ITE) a hazai AKIS (Agricultural Knowledge and Innovation Systems, agrár tudás- és innovációs rendszerek) szereplők első találkozóját. Az esemény egy rendezvénysorozat első állomása volt, mely azt tűzte ki céljául, hogy tájékoztatást adjon a közös agrárpolitika (KAP) keretében finanszírozásra kerülő innovációhoz és tudásátadáshoz kapcsolódó pályázati felhívásokról, a következő fél évben esedékes hazai és nemzetközi eseményekről, továbbá lehetőséget teremtsen az EU KAP Hálózat korábbi eseményeivel kapcsolatos tapasztalatok és élmények megosztására is.
Az első találkozó dr. Goda Pál ügyvezető igazgató úr köszöntőjével kezdődött, aki hangsúlyozta, hogy az ITE elindítása egy meghatározó mérföldkő az AKI életében, melyre évek óta készülünk. A köszöntőt követően Kránitz Lívia, az AKI vezető szakértője tartott előadást a hazai KAP Hálózat innovációs és digitalizációs tevékenységéről, valamint a nemzetközi partnerségben megvalósuló modernAKIS projekt előrehaladásáról, melynek fő célja egy koherensebb, hatékonyabb és eredményesebb AKIS rendszer kialakítása az ITE célkitűzéseihez hasonlóan. Előadásában bemutatta a hálózat építkezésének lépéseit, valamint felhívta a figyelmet az ITE közreműködésével megvalósuló jövőbeni eseményekre és képzésekre. Őt követte dr. Baksa Adrienn, az Agrárminisztérium főosztályvezetője, aki bemutatta az AKIS-hez kapcsolódó pályázati lehetőségeket, hangsúlyosan az Európai Innovációs Partnerség (továbbiakban: EIP) operatív csoportok támogatásának lehetőségét. Ezután dr. Vágó Szabolcs, az AKI igazgatói tanácsadója ismertette az EU KAP Hálózat innovációs tevékenységeit. Az előadásokat olyan jelenlévők élménybeszámolói követték, akik részt vettek az EU KAP Hálózat valamelyik korábbi rendezvényén. A lelkes beszámolók és a pozitív tapasztalatok megerősítették, hogy a részvételnek mind személyes, mind szakmai szempontból számos haszna van. Végezetül közös gondolkodás és párbeszéd vette kezdetét, melynek célja a hálózat aktivizálása és a több szereplő bevonására irányuló megoldások kigondolása, ötletek megosztása volt.
A jelenlevők aktív részvétele és elkötelezett hozzáállása jelentősen hozzájárult a rendezvény sikeréhez, mely ezáltal elősegítette az ágazat szereplőinek hálózatosodását, tudásának bővülését. A hálózat következő találkozójára 2024 őszén kerül majd sor.