A soros belga EU-elnökség égisze alatt 2024. március 5–7. között Brüsszelben került sor a „FOOD 2030 Networks Conference on Transformative Food System Innovation” konferencia megszervezésére a Cleverfood projekt keretében. A szervezők az eseményre a kapcsolódó témájú nemzetközi projektek képviselőit, living labokat, innovátorokat, gazdálkodókat, élelmiszer-vállalkozásokat, politikai döntéshozókat és nem utolsósorban befektetőket vártak. A Cleverfood projektben partnerként közreműködő Agrárközgazdasági Intézetet a rendezvényen a Fenntarthatósági Kutatások Igazgatóságának munkatársai képviselték.
A háromnapos rendezvény első napján (március 5.) az élelmiszerrendszer átalakítását célul tűző projektek együttműködésének elősegítése érdekében egy workshopot szerveztek. A workshop szekciói a szakpolitika és irányítás, az innováció és digitalizáció, a társadalmi szerepvállalás, az oktatás és tudásátadás, illetve az érdekelt felek közötti együttműködés területeire terjedtek ki az olyan közös célok megvalósítása érdekében, mint a növényi alapú élelmiszer-termelés és -fogyasztás elősegítése, a rövid ellátási láncok megerősítése, az élelmiszer-veszteség és -pazarlás csökkentése, valamint a termelők, érintett vállalkozások és fogyasztók számára igazságos átállás elősegítése az élelmiszerláncban.
A második napon (március 6.) megszervezett innovátorok platformja a vidéki és városi területek mezőgazdasági és élelmezési rendszerének átalakítását célzó technológiai, társadalmi, kormányzási és piacvezérelt megoldásokon dolgozó élő laboratóriumok és innovátorok találkozását tette lehetővé. A szekciókban az innovációt akadályozó és elősegítő tényezők mellett a fenntarthatóságot támogató üzleti modelleket, a finanszírozási és piaci lehetőségeket vitatták meg.
A konferencia utolsó napjának (március 7.) célja a politikai döntéshozókkal és érintett felekkel történő párbeszéd kialakítása volt kerekasztal-beszélgetések formájában. Az első panelbeszélgetés során a résztvevők megvitatták, hogy melyek azok a lehetőségek, kihívások és akadályok, amelyekkel a helyi, nemzeti és uniós kormányoknak foglalkozniuk kell az élelmiszer-rendszerek fenntartható átalakítása és az ezt támogató innovációs tevékenységek megerősítése érdekében. A második panelbeszélgetés az élelmiszerek környezetvédelmi jelöléseinek (ökocímkék) jelenlegi helyzetével, az ezen jelölésekkel kapcsolatos lehetőségekkel és kihívásokkal, valamint az élelmiszerrendszerek átalakítását támogató ökocímkék fejlesztésének és bevezetésének előmozdításához szükséges szakpolitikai lépésekkel foglalkozott.